Kamienie brzegowe to jeden z ostatnich elementów, który jest instalowany podczas budowy basenu ale zarazem pierwszy, na który zwracamy uwagę widząc gotowy basen.

Wykończenie brzegów basenu można wykonać z różnych materiałów. Najbardziej praktyczne dla użytkownika są kamienie wykonane z konglomeratu - specjalnej mieszanki naturalnego kamienia oraz cementu i piasku. Barwione najczęściej w kolorze białym lub kremowym.

Tego typu kamienie brzegowe charakteryzują się długą żywotnością, dobra odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. Powierzchnia jest miła w dotyku ale zarazem dostatecznie szorstka.

kamienie brzegowe

Ostatnio na popularności zyskują materiały naturalne takie jak granit oraz marmur. Ich pielęgnacja jest jednak nieco bardziej pracochłonna.

Kamienie brzegowe płaskie - bez wyoblenia

Modny i często poszukiwany typ obrzeża basenowego to kamień prosty, z zaokrąglonym noskiem, bez podniesionej krawędzi przy basenie. Na ten kształt zwraca uwagę wiele osób planujących wykończenie basenu - dodaje lekkości całej budowli. Krawędź nie dominuje nad brzegiem, a jedynie go dopełnia.

Kamienie brzegowe z wyobleniem

Taki rodzaj obrzeża basenowego zapewnia większe bezpieczeństwo i chroni basen przed zabrudzeniem. Podniesiony nosek kamienia jest barierą dla brudu, kurzu oraz spływającej, deszczowej wody. Ma charakterystyczny wyoblony kształt po stronie basenu.

obrzeża basenowe
kamienie brzegowe
kamienie brzegowe