Filtr Atlas

AstralPool Atlas - filtr basenowy klasy premium

Filtr basenowy ATLAS należy do prestiżowej linii Signature firmy Astral Pool. To jeden z najlepszych filtrów basenowych dostępnych na rynku. Produkty tej serii charakteryzuje przede wszystkim wysoka jakość wykonania, ale również ciekawy i nowoczesny design.

Filtr ATLAS wykonany jest z wysokiej jakości laminatu poliestrowego, który zapewnia dużą sztywność i wytrzymałość zbiornika. Producent chcąc podkreślić klasę tego produktu udziela na niego aż 10 lat gwarancji.

Poszczególne warstwy laminatu są zaprojektowane tak aby uzyskać zwiększoną odporność na różne związki chemiczne zawarte w wodzie basenowej. Powłokę zewnętrzną filtra stanowi wysokogatunkowy żelkot w charakterystycznym kolorze bordo-metalik.

Największą zaletą filtra jest podwyższona skuteczność filtracji w porównaniu do innych jednostek o tej samej średnicy. W przypadku zbiornika o średnicy 600mm skuteczność filtracji zwiększono aż o 25% !!! Aby uzyskać taki wynik zastosowano specjalny kolektor o powiększonej średnicy ramion oraz zwiększono wysokości złoża.

Filtr posiada innowacyjny zawór zabezpieczający przed skutkami nadmiernych skoków ciśnienia - przekraczających 2,5 bara.
Szeroka pokrywa górna pozwala na łatwiejsze ładowanie i opróżnianie złoża filtra. W pokrywie umieszczono manometr w taki sposób, że nie ma możliwości aby uległ przypadkowemu uszkodzeniu.

AktualnościPowrót do wszystkich wiadomości
LosowoNastępna wiadomość

Fluidra

Jeden z największych na świecie producentów wyposażenia basenów. Produkty AstralPool odznaczają się wysoką jakością i spełniają ostatnie wymogi dotyczące ochrony środowiska. Szczególnie godne uwagi są filtry basenowe oraz armatura basenowa wykonana ze stali nierdzewnej.