Bayrol Pool Relax

Bayrol Pool Relax - automatyczne dozowanie aktywnego tlenu i pH

Stacja dozująca aktywny tlen Bayrol Pool Relax przeznaczona jest do uzdatniana wody basenach prywatnych o objętości do 150 m3
Stacja automatycznie mierzy i reguluje odczyn pH oraz dozuje chlor aktywny tlen w celu dezynfekcji wody. Użytkownik może cieszyć się zdrową wodą w basenie bez specyficznego zapachu chloru!

Opis techniczny:
Stacja PoolRelax Tlen wyposażona jest w proporcjonalny regulator, który steruje pompą perystaltyczną korektora pH za pomocą długości impulsów dozujących czyli poprzez zmianę czasu włączenia pompy.
Menu stacji umożliwia ustawienie odpowiedniej wartości zadanej dla pH, zakresu proporcjonalności zależnego od wielkości basenu, alarmów wartości pomiarowych (górny/dolny), czasu dozowania oraz wielu innych parametrów koniecznych do zapewnienia precyzyjnego i niezawodnego dozowania. Natomiast dla pompy aktywnego tlenu można zaprogramować dozowanie w każdy (lub wybrany) dzień tygodnia, albo dozowanie tylko w jednym dniu tygodnia. W tym przypadku można dodatkowo uaktywnić funkcję dozowania uzupełniające co 1/3 tygodnia. Ostatni sposób dozowania jest szczególnie zalecany wraz z użyciem aktywnego tlenu o nazwie BayroSoft.

Wydajność pompy perystaltycznej dla korektora pH to 0,9 l/h (przy 1 barze), a pompy aktywnego tlenu to 6,0 l/h (przy 1 barze).
Każde dozowanie aktywnego tlenu jest kompensowane temperaturowo, to znaczy dozowana ilość preparatu jest automatycznie korygowana w górę wraz ze wzrostem temperatury wody w basenie.
Stacje PoolRelax mają kompaktową konstrukcję o niewielkich rozmiarach umożliwiającą montaż w bardzo małych pomieszczeniach. Elementy składowe stacji zakryte są osłoną zabezpieczającą przed zabrudzeniem i przypadkowym uszkodzeniem. Wykonane z akrylu naczynie pomiarowe zostało podświetlone niebieską diodą umożliwiającą łatwą kontrolę przepływu wody przy słabym oświetleniu.
Urządzenie PoolRelax wyposażone jest w duży ekran LCD, który wraz z logiczną strukturą menu w języku polskim zapewnia prostą i intuicyjną obsługę. Wszystkie wskazania oraz komunikaty są przedstawiane na wyświetlaczu w przejrzysty sposób.
Procesor stacji zapisuje w dzienniku wraz z datą i czasem wszystkie istotne zdarzenia, jak włączenie/wyłączenie, kalibracje, alarmy, zmiany parametrów czy resety. Dzięki temu możliwa jest analiza przebiegu pracy instalacji basenowej i występujących nieprawidłowości.
Stacja wyposażona jest w precyzyjny układ pomiarowy z elektrodą pomiarową pH i czujnikiem temperatury.

Prezentowana tu wersja stacji dozującej została zastąpiona nowym modelem - PoolRelax 2018.

AktualnościPowrót do wszystkich wiadomości
LosowoNastępna wiadomość

O firmie Bayrol

Firma Bayrol to najwyższej jakości produkty chemii basenowej. Od 1955 firma skupiła się na tworzeniu produktów do zastosowań w basenach prywatnych oraz publicznych. W ofercie są zarówno środki do uzdatniania wody jak i środki czystości.Quality Made in Europe - firma jest pionierem w dziedzinie produktów basenowych. Posiada laboratoria, w których udoskonala się istniejące produkty oraz tworzy nowe. W produkcji używane są najlepsze komponenty dzięki czemu finalny produkt daje tak dobre rezultaty w wodzie basenowej.