Przykrywanie basenu daje wymierne korzyści w postaci lepszego bilansu cieplnego wody w basenie, zmniejszonego parowania i tym samym zmniejszenie zapotrzebowania na osuszanie powietrza oraz oszczędności w zużyciu chemii basenowej.

Folia solaryczna

Najprostsze i zarazem najtańsze przykrycie basenowe w postaci specjalnej folii bąbelkowej to najczęściej stosowany rodzaj przykrycia na basenach zarówno ogrodowych jak i całorocznych.
Folia solaryczna wybierana jest najczęściej w celu zwiększenia średniej temperatury wody w basenie. Słusznie! Przykrywanie basenu folią na noc oraz w pochmurne i wietrzne dni podniesie średnio temperaturę wody od 4 do 6 oC !!! Dodatkowe korzyści to zmniejszenie zabrudzenia basenu oraz oszczędność w chemii basenowej. Folia solaryczna o specjalnej strukturze bąbelków powietrza ma grubość 400-500 mikronów. Na rynku występują także folie o mniejszej grubości, ale ich trwałość jest niedostateczna.

Roleta basenowa

Rolety basenowe są zdecydowanie droższym rozwiązaniem jeśli chodzi o przykrywanie basenu. Ich podstawową zaletą jest duża sztywność i wyporność. Przykryty basen jest zatem bezpieczny jeśli przypadkowo wejdzie na nie dziecko lub zwierzę. Kolejna zaletą jest zapewne trwałość rolety. Odpowiednio czyszczona w każdym sezonie wytrzyma zapewne przeszło 10 lat. Lamele rolety basenowej wykonane są przeważnie z PCV lub Poliwęglanu. Rolety ze względu na swoją dość sporą wagę muszą być zwijane elektrycznie - służą do tego specjalne zwijarki w elektronicznym sterowaniem.

Zadaszenia basenowe

Zadaszenia basenowe to propozycja dla tych, którzy chcą przedłużyć sezon kąpielowy w swoim basenie ogrodowym. Wyższa temperatura wody w basenie oraz ochrona przed zabrudzeniami z zewnątrz to najważniejsze zalety.
Zadaszenia wykonane są z aluminium i poliwęglanu - lekkich materiałów o dużej wytrzymałości. Moduły zadaszenia przesuwane są po specjalnie zaprojektowanych szynach co sprawia, że czynność odsłaniania i zasłaniania basenu może zrobić jedna osoba!
Niemal każdy producent oferuje również możliwość zamykania zadaszenia na klucz. To element dzięki, któremu możemy być pewni o bezpieczeństwo dzieci czy zwierząt!