Przy projektowaniu instalacji hydraulicznej basenów opieramy się na przepisach i normach niemieckich. Są to restrykcyjne zalecenia dotyczące filtracji, wydajności pomp, posadowienia elementów niecki.

W naszej opinii basen ma się nie tylko podobać inwestorowi, ale musi również spełniać wysokie oczekiwania co do czystości wody.

Podczas projektowania i wykonywania instalacji korzystamy z urządzeń uznanych europejskich producentów: Astral Pool, EMEC, Speck Pumpen, BAYROL, Behncke, Aquacontrol, Hugo Lahme, Dinotec, Prominent, Baumatic i innych. Unikamy urządzeń pochodzących z dalekiego wschodu, gdyż z reguły cechują się one dużą awaryjnością i małą dostępnością części zamiennych.

Automatyczne stacje dozujące

Możliwe jest rozbudowanie układu filtrującego o urządzenia mierzące w sposób ciągły parametry wody i automatycznie dozujące chemię basenową.

Urządzenia te automatycznie kontrolują i korygują wartość pH wody oraz ilość chloru lub tlenu aktywnego. Dzięki automatyce zapobiega się przypadkowemu zaniedbaniu wody, a przyjemność z kąpieli jest o wiele większa.
Stacje uzdatniania wody są bezwzględnie stosowane przez baseny publiczne, a ich funkcjonalność wygoda użytkowania sprawia, że coraz częściej znajdują zastosowanie w basenach prywatnych.
Prowadzimy ścisłą współpracę z takimi firmami jak: Bayrol, Emec, OSF oraz ProMinent. Firmy te produkują wysokiej klasy automatyczne stacje dozujące oraz inne elementy wyposażenia basenu. Oferujemy serwis tych urządzeń oraz części zamienne.

Ciekawą propozycją są urządzenia dozujące marki Swim-Tec produkowane w Niemczech. Seria Aqua Consulting to niedrogie stacje kontrolno-pomiarowe dające dość duże możliwości konfiguracji i działające niezawodnie przez wiele lat!