Baseny poliestrowe

Baseny poliestrowe to obecnie jedna z najnowszych technologii wykorzystywanych w budowie basenu ogrodowego. Niecka przywożona jest do klienta jako gotowy do wstawienia basen. Poszczególne etapy instalacji i montażu basenu są szybkie i nie wymagają skomplikowanych prac budowlanych.

Podstawową zaletą jaką charakteryzują się baseny poliestrowe jest ich niezwykła funkcjonalność oraz krótki czas montażu. Wiele osób wybiera ten typ basenu ogrodowego, bo oczekuje realizacji w krótkim terminie i niekłopotliwej obsługi. Tymi cechami charakteryzują się właśnie baseny z laminatu.

Cały proces montażu i osadzania niecki poliestrowej trwa zazwyczaj ok. 3 tygodnie – od wykopu po wykończenie otoczenia. Porównując ten czas z czasem wymaganym na budowę basenu betonowego nietrudno zauważyć, że przewaga gotowego basenu wkopywanego jest oczywista! Inwestor, który zdecyduje się na zakup niecki z żywicy poliestrowej może liczyć na jego użytkowanie jeszcze w tym samym sezonie letnim!

Zalety basenów poliestrowych

 1. 1
  eleganckie formy basenów

  Baseny poliestrowe występują w gotowych kształtach i formach. Klient może wybrać modele z klasycznymi schodami rzymskimi lub nowoczesne baseny prostokątne z szerokimi schodami. Każda forma ma starannie wykończoną ramkę górną basenu, którą można wyeksponować lub zakryć kamieniem brzegowym.

 2. 2
  gładka powierzchnia niecki

  Pięknie błyszczący w słońcu basen to rzecz, której brakuje w Twoim ogrodzie? Sprzedawane przez nas baseny charakteryzują się wysoką jakością wykończenia. Laminat jest gładki co sprawia, że wygląda dobrze i nie brudzi się.

 3. 3
  dobra izolacja cieplna

  Modele basenów, które dostarczamy klientom są zaizolowane termicznie specjalną pianką. Skuteczna izolacja basenu od gruntu ma znaczenie w przypadku podgrzewania wody. Warto nadmienić baseny SetoPOOLS posiadają piankę zamkniętokomórkową o dużej twardości i gęstości. Nikt inny w Polsce nie oferuje takiej jakości!

 4. 4
  szybki czas montażu

  Gotowe baseny ogrodowe można zamontować w ekspresowym tempie. Prace w ogrodzie od startu do zakończenia trwają zazwyczaj 2-3 tygodnie. To bardzo duża zaleta tej technologii.

Poszukujesz basenu ogrodowegopoliestrowego ?

Najlepsze baseny poliestrowe są z Bydgoszczy

Basen poliestrowy jest propozycją dla klienta poszukującego nowoczesnego i łatwego w utrzymaniu basenu ogrodowego. Wysokie walory użytkowe tego typu niecek zadecydowały o dużej popularności basenów poliestrowych w ostatnich latach. Trwałość i solidność wykonania skorupy z laminatu ma duże znaczenie, dlatego sprzedawane przez nas niecki pochodzą od najlepszego w kraju producenta i wytwarzane są w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym w Bydgoszczy.

baseny poliestrowe seto pools

Jaki basen ogrodowy wybrać - poliestrowy czy murowany?

Każda technologia budowy basenu ma swoje zalety i wady. Każda daje użytkownikowi też inną użyteczność i zaspokaja inne potrzeby. Dla wielu osób planujących budowę basenu w ogrodzie duże znaczenie ma czas jego budowy oraz całościowe koszty. Na tych właśnie dwóch płaszczyznach rysuje się największa przewaga basenów poliestrowych nad innymi technologiami.

Zakres prac budowlanych i ich skomplikowanie jest stosunkowo niewielki w porównaniu z basenami murowanymi wykładanymi folią basenową. Ingerencja w istniejący ogród może być mocno ograniczona, a tym samym czas regeneracji zieleni po budowie jest krótki.

Baseny poliestrowe są bardzo ekonomiczne w eksploatacji. Wykonane są z materiału, który nie przepuszcza łatwo ciepła i tym samym koszty podgrzewania wody są niskie.

Jednocześnie w basenach z poliestru można zamontować niemal każdy rodzaj atrakcji basenowych: przeciwprąd, wylewka, wodospad, hydromasaż.

To czego nie daje basen poliestrowy to dowolność kształtu. Korzystamy z gotowych form o określonych wymiarach i nie ma możliwości wprowadzania zmian. Jeśli zatem Klient potrzebuje basenu o nietypowym kształcie lub wymiarach czy głębokości – wtedy decydujemy się na budowę basenu wykładanego folią.

Jaki jest koszt budowy basenu poliestrowego z montażem?

To pytanie, które stawia sobie każdy nowy inwestor. Jest kilka kluczowych czynników, które mają wpływ na cenę. Pierwszym z nich jest wielkość basenu. Im większy basen tym większy koszt jego budowy, wyposażenia i ogrzewania. Przy czym koszty często wzrastają nieproporcjonalnie. Czyli dwa razy dłuższy basen może kosztować czterokrotnie więcej.

Kolejny czynnik to wybór technologii. Inne koszty przedstawiają się podczas budowy basenu żelbetowego, ze stali nierdzewnej czy właśnie poliestrowego. Baseny poliestrowe mają w tym względzie dużą przewagę, gdyż pozwalają dość mocno ograniczyć koszty – pewne procesy budowlane są dość mocno uproszczone. I tak np. zamiast budowania ścian i stosowania betonu lanego, basen obsypywany jest betonem półsuchym. Koszt budowy basenu poliestrowego o wymiarach 7,0 x 3,0 m, wraz pełnym wyposażeniem oraz kompleksowym montażem będzie kształtował się w okolicach 60.000 złotych brutto. Ale po szczegółową wycenę zapraszamy do naszego biura lub kontaktu mailowego. Warto wspomnieć, że do kosztu budowy basenu należy dodać także wszystkie koszty zagospodarowania terenu wokół basenu – np. wywiezienie wykopanej ziemi, układanie kostki brukowej, czy zrobienie drewnianego tarasu lub układanie desek kompozytowych.

Pomimo powszechnych tendencji wzrostowych w wielu branżach, staramy się, aby ceny naszych produktów i usług wzrastały jak najmniej dotkliwie.

Kiedy rozpocząć budowę basenu poliestrowego?

Wiele osób myśli, że to początek wiosny, tak aby z basenu korzystać już latem. Jest to niestety błędne podejście.

Co prawda budowa samego basenu trwa 10-14 dni, ale prace związane z wykończeniem jego otoczenia mogą trwać o wiele dłużej. Wiosna to moment, kiedy wiele branż okołobudowlanych ma szczyt sezonu. Najtrudniej wtedy o dobrą ekipę, która położy polbruk, czy taras drewniany. A na końcu o ogrodników, którzy doprowadzą ogród do idealnego stanu.

Najlepszy moment na rozpoczęcie budowy basenu to początek jesieni. Wtedy wiele prac moze toczyć się bez niepotrzebnego pośpiechu i nacisku. Nie należy przy tym myśleć – „no tak ale po co mi basen na zimę?”
Basen przygotowany jesienią, już w pierwszych dniach wiosny będzie gotowy do kąpieli! Bez zbędnego czekania…

TECHNIKA BASENOWA

10 powodów dlaczego warto kupić basen poliestrowy SetoPOOLS