Baseny wewnętrzne

Baseny wewnętrzne to obiekty przeznaczone do całorocznego użytku w obiekcie prywatnym lub w hotelu. Zlokalizowane w budynku wyposażonym w odpowiedni system wentylacji i osuszania. Najczęściej stanowią centrum prywatnego wellness, w którym oprócz niecki basenowej jest także sauna czy jacuzzi.

Baseny domowe to inwestycja, która może przynieść wiele korzyści dla zdrowia, rekreacji, relacji rodzinnych i jakości życia. Co ją odróżnia od basenu ogrodowego? Z basenu w budynku domowym można korzystać przez cały rok, a nie tylko latem. W trakcie jesieni czy zimy, kiedy mamy najmniej ruchu w ciągu dnia, basen domowy pozwala utrzymać doskonałą formę niezależnie od pogody. Warto zainwestować w utrzymanie dobrego samopoczucia i podniesienia stanu swojego zdrowia! 

Kryty basen w domu to również wartość dodana dla nieruchomości. Dopracowany design przestrzeni wokół basenu będzie znakomicie dopełniać unikalny klimat całego domu. Posiadanie krytego basenu w swoim domu jest symbolem luksusu i wyraża wysoki status społeczny. To atrakcyjne dla osób, które cenią sobie ekskluzywne doświadczenia i komfort.

Zalety basenów wewnętrznych

 1. 1
  podnoszą prestiż obiektu

   Każdy basen domowy czy hotelowy to magiczne miejsce, do którego chętnie zaglądamy i jeszcze chętniej z niego korzystamy. Posiadanie prywatnego basenu w domu to z pewnością wygoda dla klientów z największymi wymaganiami.

 2. 2
  duże możliwości aranżacji

  Baseny murowane wewnętrzne mogą być wykończone mozaiką, ceramiką czy folią basenową. W zależności od preferencji inwestora oraz standardu obiektu. Baseny wewnętrzne ponadto mogą mieć bardziej tradycyjną konstrukcję skimmerową lub być wyposażone w rynnę przelewową.

 3. 3
  najlepsza siłownia

  Ćwiczenia w wodzie mają dużą przewagę nad innymi. Wzmacniają mięśnie bez obciążania stawów. Codzienne treningi w wodzie bardzo wzmacniają kręgosłup i leczą ból.

 4. 4
  domowe wellness

  Baseny domowe całoroczne to centrum domowego wellness. Strefy, gdzie można odpocząć, zregenerować siły oraz wykonać trening. W połączeniu z wanną spa oraz sauną będą prawdziwą oazą dla odpoczynku.

Projektowanie basenów Bydgoszcz

Projektowanie i budowa basenów wewnętrznych to kompleksowy proces, który wymaga starannego przygotowania i współpracy specjalistów z różnych dziedzin. Zajmujemy się tym już przeszło 15 lat w naszym biurze w Bydgoszczy.

Jeśli planujesz budowę basenu wewnętrznego, który będzie wykorzystywał nowoczesne, energooszczędne technologie – jesteś w dobrym miejscu! Przygotujemy projekt basenu, który spełni Twoje oczekiwania i będzie stanowić doskonałe miejsce relaksu i rekreacji.

Potrzebujesz projekt basenuwystroju wnętrza?

Czym wykańczamy baseny wewnętrzne?

Mozaika basenowa firmy Ezarri jest jednym z popularnych wyborów na wykończenie basenów wewnętrznych ze względu na kilka istotnych zalet. Dostępna jest w różnych kolorach, wzorach i rozmiarach, co pozwala na tworzenie pięknych, spersonalizowanych wzorów i designów w basenie. Mozaika nadaje basenowi elegancki i luksusowy wygląd, który może zwiększyć wartość nieruchomości. 

Mozaika Ezarri jest łatwa w utrzymaniu i czyszczeniu. Nie wchłania wody ani nie traci koloru, dzięki czemu jest odporna na przebarwienia i plamy. Wymaga minimalnej konserwacji w porównaniu do innych materiałów wykończeniowych.

Mozaika pozwala na tworzenie różnorodnych wzorów lub innych ozdób na dnie lub ścianach basenu. Możesz dostosować wystrój basenu do swoich preferencji i stylu.

Budowa basenu wewnętrznego

Budowa basenu wewnętrznego to skomplikowany proces, który wymaga specjalistycznego sprzętu i doświadczonych fachowców. Trzeba zadbać o odpowiednią konstrukcję niecki, hydroizolację, technologię oczyszczania wody, wentylację i systemy grzewcze. To wszystko po to, aby zapewnić komfort użytkownikom basenu i uniknąć problemów wodą basenową czy chociażby kondensacją wilgoci w pomieszczeniu.

Budowa basenów wewnętrznych to zadanie, które wymaga cierpliwości, dokładności i zaawansowanych umiejętności. Zajmujemy się budową basenów w Bydgoszczy i okolicach już od ponad 15 lat. W tym czasie zbudowaliśmy lub zmodernizowaliśmy przeszło 20 obiektów o wysokim standardzie. Skontaktuj się z nami, jeśli poszukujesz partnera, który pomoże stworzyć piękne i funkcjonalne miejsce do rekreacji i relaksu.

Zbudujemy dla Ciebie wymarzony basen domowywewnętrznyhotelowy

7 pytań na temat basenów murowanych wewnętrznych

 1. 1
  Ile kosztuje budowa prywatnego basenu wewnętrznego?

  Koszt budowy prywatnego basenu wewnętrznego zależy od wielu czynników. Trudno jest podać konkretną kwotę, ponieważ budowa basenu jest realizowana według potrzeb danego inwestora. Można jednak przyjąć, że koszt basenu zaczyna się do 150 tys. zł. Jest kilka czynników, które wpływają na koszty budowy basenu wewnętrznego. Przede wszystkim wielkość i kształt basenu. Materiał z jakiego basen ma być budowany oraz jakim ma być wykańczany. Jakość urządzeń filtrujących, system wentylacji i osuszania pomieszczenia.

 2. 2
  Ile kosztuje utrzymanie basenu całorocznego?

  To pytanie często zadają osoby planujące budowę basenu w domu. Miesięczne koszty utrzymania basenu są uzależnione od kilku czynników. Pierwszy to wielkość basenu. Im większy basen i cała hala basenu tym więcej energii elektrycznej jest używane na ciągłą filtrację oraz ciągłe osuszanie pomieszczenia. Koszt ten wynosi zazwyczaj od 400 - 2000 zł miesięcznie.
  Energia potrzebna na ogrzanie basenu to kolejny punkt na liście. Basen wewnętrzny można ogrzewać za pomocą kotła gazowego lub pompy ciepła. Należy liczyć się z comiesięcznym wydatkiem rzędu 500 zł.
  Pozostają koszty związane z chemią basenową oraz płukaniem filtra. W prywatnym basenie jest to przeważnie ok. 2-3 tys. zł rocznie.
  Z powyższego wypływa ważny wniosek - warto projektować baseny energooszczędne oraz zabezpieczać pomieszczenia w taki sposób, aby zminimalizować comiesięczne koszty związane z ogrzewaniem. Basen zużywa energię ciągle przez 24h godziny i 365 dni w roku.

 3. 3
  Jakie są etapy budowy basenu wewnętrznego?

  Budowa basenu wewnętrznego powinna tak naprawdę rozpocząć się od przygotowania solidnego projektu. Bez tego koszty budowy mogą być o wiele większe oraz w trakcie można popełnić wiele błędów.

  Basen to zazwyczaj pierwsza rzecz jaka jest budowana w ramach całego nowego obiektu - bo jest najgłębiej. Niecka basenu powstaje na etapie lania fundamentów domu czy budynku.
  Po wybudowaniu niecki basenu przychodzi moment rozpoczęcia prac wykończeniowych w pomieszczeniu. Gdy są one zakończone można przystąpić do wykańczania basenu. 
  Perfekcyjne wyrównanie powierzchni oraz wykonanie hydroizolacji to ważny etap. Po nim następuje próba szczelności. Basen napełniany jest na 14 dni wodą. 
  Jeśli próby przejdą pomyślnie to można rozpocząć prace wykończeniowe w basenie - układanie mozaiki, montaż armatury i wyposażenia.

 4. 4
  Czym można wykończyć basen murowany wewnętrzny?

  Preferowaną przez nas technologią wykańczania basenu wewnętrznego jest mozaika basenowa. To materiał, którym można osiągnąć magiczne efekty. Powstaje najpiękniejszy basen - elegancki i ponadczasowy!

  Dla klientów, którzy poszukują innego stylu możemy zaproponować nowoczesne folie basenowe PCV. Są bardzo trwałe i oferują wiele ciekawych wzorów.

 5. 5
  Jak długo trwa budowa basenu murowanego?

  Budowa basenu murowanego wewnętrznego trwa nie krócej niż 6 miesięcy. W praktyce basen wykańczany mozaiką powstaje w czasie 12-18 miesięcy. W przypadku skomplikowanych projektów nawet dłużej.
  W tym miejscu należy dodać, że takie ramy czasowe są poniekąd podyktowane reżimem technologicznym jaki narzucają producenci materiałów basenowych.

 6. 6
  Jakie są najlepsze wymiary basenu wewnętrznego?

  Trudno jednoznacznie powiedzieć jakie są najlepsze wymiary. Najczęściej baseny wewnętrzne mają od 3 do 5 metrów szerokości oraz od 7 do 13 metrów długości. Optymalna głębokość prywatnego basenu wewnętrznego to 130-140 cm. Nie powinno budować się basenów głębszych, gdyż rekreacyjne pływanie w nich jest bardzo męczące. Z pewnością kształt prostokątny jest najpopularniejszy w basenach. Pozwala on na optymalizację kosztu budowy oraz późniejszej eksploatacji - czego nie można powiedzieć o np. basenie okrągłym. 

 7. 7
  Czy w basenie wewnętrznym można mieć sztuczną falę?

  Oczywiście basen domowy wewnętrzny może być wyposażony w sztuczną falę. To urządzenie wytwarzający silny nurt wody, dzięki któremu możemy pływać w miejscu. Przeciwprąd umożliwia prowadzenie efektywnego treningu w basenie o niewielkich wymiarach.