Baseny ze stali nierdzewnej

Oto najnowszy trend w basenach. Baseny ze stali nierdzewnej to piękno, styl i wyjątkowy design. Ta wspaniała technologia budowy niecek otwiera nowe możliwości ciekawego i nowoczesnego projektowania basenów i pomieszczeń wellness. Konstrukcja jest lekka i wytrzymała co pozwala umieścić basen tam, gdzie tradycyjna technologia betonowa na to nie pozwala.

Konstrukcja basenu ze stali nierdzewnej zapewnia dobrą wytrzymałość, szybką instalację i dużą trwałości. W wielu miejscach otwiera nowe możliwości zagospodarowania pomieszczeń – np. w wanny spa (jacuzzi) w pomieszczeniach do których nie można wnieść tradycyjnej niecki akrylowej. Stosunkowo niewielka waga w porównaniu z technologią żelbetową daje możliwość instalacji basenu czy wanny spa także na dachach budynków.

Nasze baseny wykonane ze stali 316L przygotowujemy do użytkowania tak, że nie występują na nich plamy i przebarwienia spowodowane rdzą co jest częstym problemem w niedbale wykonanych instalacjach. Konstrukcja naszych niecek jest stabilna, a spawy odpowiednio zabezpieczone. Utrzymanie basenu w czystości i dobrej kondycji jest łatwe i nie wymaga zbyt wielu czynności serwisowych

Zalety basenów ze stali nierdzewnej

 1. 1
  nowoczesny design

  Baseny ze stali nierdzewnej mogą mieć niemal dowolny kształt oraz rozmiar. Mają charakterystyczny szary i metaliczny wygląd. Dzięki temu można je idealne wkomponować w otoczenie. Marzysz o basenie z krawędzią przelewową? Masz nowoczesny dom i potrzebujesz równie nowoczesny basen? To właśnie może być basen z nierdzewki.

 2. 2
  łatwe utrzymanie czystości

  Gładka powierzchnia basenu ogranicza możliwość powstawania glonów i biofilmu na powierzchni basenu. Brud nie przywiera tak łatwo jak do basenów z innych materiałów. Wiosenne mycie? Wystarczy użyć myjkę wysokociśnieniową! 

 3. 3
  krótki czas montażu

  Baseny ze stali nierdzewnej montowane są z elementów i spawane na budowie. Po zakończeniu prac obiekt gotowy jest od razu do napełnienia wodą.

Montujemy baseny ze stali nierdzewnej

Zastanawiasz się nad budową basenu ogrodowego? Zadzwoń do nas – przedstawimy różne możliwości budowy basenu ze stali nierdzewnej. Korzystamy z najbardziej sprawdzonych rozwiązań na rynku. Przekonasz się dlaczego warto zlecić nam budowę basenu!

Dobrze zaprojektowany basen w nowoczesnej formie może poprawić ogólną estetykę ogrodu. Pięknie wykończone dno i ściany z nowoczesnym, metalicznym stylu to unikalne rozwiązanie dla kogoś, kto pragnie się wyróżnić. Praktyczne detale i elementy wyposażenia niecki z wysokogatunkowej stali nierdzewnej dopełniają formę. To świetny przepis na własną oazę spokoju wokół domu, gdzie można odpocząć po męczącym dniu oraz ochłodzić się w czasie największych upałów.

Technologia budowy niecki ze stali nierdzewnej daje wiele możliwości w zakresie projektu. Obojętnie co wybierzesz – basen przelewowy czy basen ze skimmerem, forma będzie niezwykle efektowna. Technologia montażu niecki ze stali nierdzewnej bardzo ułatwia też montaż wybranych atrakcji podwodnych w basenie takich jak hydromasaż, oświetlenie czy przeciwprąd.

Zbudujemy dla Ciebie basenjacuzzibrodzik ze stali nierdzewnej

Niecka basenu ze stali nierdzewnej

Baseny ze stali nierdzewnej wyróżniają się wyjątkowo wysoką jakością i trwałością konstrukcji. Ich niecki wykonywane są ze stali kwasoodpornej w gatunku 316L – stopu żelaza z dodatkiem molibdenu i chromu.

Niecka powstaje w procesie precyzyjnego gięcia blach ze stali nierdzewnej. Następnie łączone są one metodą spawania w osłonie gazów TIG, co zapewnia idealną szczelność połączeń.

Spawy wykonywane są przez wyspecjalizowanych spawaczy z certyfikatem, a każdy spoinę poddawana jest wnikliwej kontroli specjalistycznymi urządzeniami. Gwarantuje to niezawodność konstrukcji.

Stal nierdzewna 316L charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na korozję i działanie czynników chemicznych. Jest całkowicie obojętna dla wody basenowej – nie ma problemów z rozpuszczającymi się fugami mineralnymi. Dzięki wielu swoim zaletom, basen ze stali nierdzewnej służy przez dziesięciolecia.

Baseny ze stali nierdzewnej łączą ponadczasową estetykę ze sprawdzoną, najwyższą jakością wykonania. To najlepszy wybór dla wymagających Klientów.

TECHNIKA BASENOWA

7 rzeczy, które warto mieć w basenie