Baseny całoroczne wykładane mozaiką są doskonałym rozwiązaniem dla luksusowych basenów wewnętrznych. Technologia ta pozwala na stworzenie bardzo trwałej niecki o dowolnym kształcie i głębokości.

Baseny betonowe dają duże możliwości wykończenia powierzchni. Najczęściej stosowana jest mozaika basenowa, albo płytki basenowe. Baseny wykładane mozaiką charakteryzują się prestiżowym wyglądem i są bardzo eleganckie. Przy wyborze materiału do wykończenia basenu istnieje możliwość zastosowania płytek lub mozaiki w dowolnych kolorach i wzorach.

Konstrukcja basenu betonowego

Baseny żelbetowe

Baseny betonowe o konstrukcji żelbetowej to z pewnością jedna z bardziej pracochłonnych technologii. Ale zarazem dająca bardzo trwały obiekt. Żelbetowe niecki basenu wytrzymują wiele dziesiątków lat i są szczelne. Umożliwiają budowę basenu w dowolnym kształcie i rozmiarze. Dlatego chętnie wybierane są w hotelach i pensjonatach, gdzie design basenu odgrywa kluczową rolę. Zbrojony beton daje solidną i szczelną konstrukcję.

Baseny z bloczków styropianowych

Baseny betonowe, szczególnie te ogrodowe często budowane są z bloczków styropianowych. Ten rodzaj technologii umożliwia przyspieszenie niektórych prac na budowie. Coraz popularniejsze basenowe bloczki ze styropianu wypierają popularne bloczki fundamentowe. Baseny tego typu najczęściej mają prostokątny kształt. Główną ich zaletą jest lepsza izolacyjność ścian od gruntu. Warto w tym miejscu dodać, że konstrukcja tego typu pozwala wyłącznie na wykończenie folią basenową PCV. Nie ma mowy o płytkowaniu czy układaniu mozaiki.

Wykończenie basenu domowego

Baseny betonowe wykładane mozaiką

Baseny wykończone mozaiką mają bardzo atrakcyjny wgląd i są uznane za najbardziej luksusowe. Dzięki dużej dostępności różnych wzorów i kolorów małych kosteczek można uzyskać ciekawy wygląd basenu.

Można zastosować jednolity kolor na całej niecce albo miksy kolorów, melanże. Niektóre firmy produkujące mozaikę basenową oferują możliwość wykonania indywidualnych wzorów lub nadruków.

Ciekawą ofertę mozaiki znajdziemy w firmie Ezarri. To hiszpański producent, który doskonale zna branżę basenową i wyznacza nowe trendy jeśli chodzi o wzornictwo.

Budowa basenu z dnem i ścianami wykładanymi mozaiką lub płytkami jest wymagająca technologicznie. Wymagany jest określony reżim w budowie konstrukcji basenu. Precyzja wykonania, równe powierzchnie - to wszystko ma wpływ na efekt końcowy.

Podczas układania mozaiki stosuje się systemy uszczelnień basenowych - hydroizlolacje. Same zaś płytki układane są na specjalnych klejach epoksydowych.

Basen, w którym użyto fugi epoksydowe nie degraduje się, fugi się nie wypłukują. Czystość jest bardzo łatwa do utrzymania! Obalić zatem trzeba mit, że fugi pod wodą zarastają brudem albo grzybem. Mówią to osoby, które nie miały do czynienia z nowoczesnymi technologiami basenowymi! Faktycznie jest tak, że powierzchnia takiego basenu wytrzyma bez prac remontowych co najmniej 25 lat.

W firmie Mikapa stosujemy chemię budowlaną firmy Sopro. To specjalista w braży budowlanej, który oferuje profesjonalne produkty do basenów.

Baseny betonowe wykładane folią

Baseny betonowe wykładane folią to ciekawa alternatywa dla mozaiki czy płytek. Perfekcyjna jakość powłoki na folii PCV oznacza dobry wygląd basenu przez co najmnniej 12-15 lat!

Ilość wzorów i kolorów folii sprawia, że każdy znajdzie coś idealnego na swój basen. Nie trzeba decydować się na basen w gładkim kolorze - dostępne są wzory oraz imitacje kamienia czy mozaiki. Oferujemy usługę foliwania basenu w oparciu o materiały firmy Renolit.


Zalety basenów betonowych

  • dowolność kształtu niecki
  • miły i ciepły wygląd dzięki możliwości stosowania mozaiki basenowej
  • duża trwałość konstrukcji betonowej
  • stosunkowo niedroga technologia dająca możliwości ciekawej adaptacji pomieszczeń
  • możliwość renowacji i zmiany wystroju po kilkuletnim okresie eksploatacji
  • duża różnorodność materiałów wykończeniowych dostępnych na rynku - mozaika basenowa, płytki basenowe

Dlaczego warto zlecić nam budowę basenu?

Wieloletnie doświadczenie

Budową basenów zajmujemy się od przeszło 15 lat. W tym czasie wykonaliśmy wiele obiektów prywatnych i hotelowych. W naszym portfolio znajdują się baseny o wysokim standardzie, a wśród nich również i baseny ekskluzywne. Gwarantujemy stworzenie obiektu na wysokim poziomie technicznym i estetycznym.

Usługi na wysokim poziomie

Każdą budowę realizujemy z zachowaniem wysokiej precyzji i staranności wykonania. Kierujemy się zarówno wygodą jaki i bezpieczeństwem użytkownika. Wyposażamy baseny w pełną automatykę urządzeń uzdatniająych wodę oraz na życzenie inwestora również urządzeń podnoszących walory rekreacyjne lub zdrowotne basenu.

Gwarancja ceny

Zapewniamy zachowanie wysokiego współczynnika ceny do jakości. Korzystamy wyłącznie z doskonałych urządzeń sprawdzonych i uznanych firm produkujących na terenie Unii Europejskiej. Gwarantujemy wieloletnie użytkowanie i ciągły serwis pogwarancyjny.