Baseny betonowe wykładane mozaiką są doskonałym rozwiązaniem dla luksusowych basenów wewnętrznych. Technologia ta pozwala na stworzenie bardzo trwałej niecki o dowolnym kształcie i głębokości.

Baseny betonowe dają duże możliwości wykończenia powierzchni. Najczęściej stosowana jest mozaika basenowa, albo płytki basenowe. Baseny wykładane mozaiką charakteryzują się prestiżowym wyglądem i są bardzo eleganckie. Przy wyborze materiału do wykończenia basenu istnieje możliwość zastosowania płytek lub mozaiki w dowolnych kolorach i wzorach.

Konstrukcja basenu betonowego

Baseny żelbetowe

Baseny betonowe o konstrukcji żelbetowej to z pewnością jedna z bardziej pracochłonnych technologii. Żelbetowe niecki basenu są trwałe i szczelne. Umożliwiają budowę basenu w dowolnym kształcie i rozmiarze. Dlatego chętnie wybierane są w hotelach i pensjonatach, gdzie design basenu odgrywa kluczową rolę. Zbrojony beton daje solidną i szczelną konstrukcję.

Baseny z bloczków betonowych

Baseny betonowe, szczególnie te ogrodowe często budowane są z bloczków betonowych. Ten rodzaj technologii umożliwia przyspieszenie niektórych prac na budowie. Coraz popularniejsze basenowe bloczki ze styropianu wypierają popularne bloczki fundamentowe. Baseny z bloczków najczęściej mają prostokątny kształt.

Wykończenie basenu betonowego

Baseny betonowe wykładane mozaiką

Baseny wykładane mozaiką uznawane są powszechnie za luksusowe baseny. Technologia budowy basenu jest pracochłonna, ale ostateczny efekt wizualny jest zazwyczaj powalający! Mozaika basenowa czy płytki basenowe narzucają zastosowanie określonego reżimu. Konieczne jest zastosowanie niecki o konstrukcji żelbetowej. Podczas układania mozaiki stosuje się systemy uszczelnień basenowych. W firmie Mikapa stosujemy systemy basenowe firmy Sopro.
Baseny betonowe wykładane mozaiką mają wysoką trwałość. Powierzchnia takiego basenu wytrzyma bez prac remontowych co najmniej 25 lat.

Baseny betonowe wykładane folią

Baseny betonowe wykładane folią to ciekawa alternatywa dla mozaiki czy płytek. Perfekcyjna jakość powłoki na folii PCV oznacza dobry wygląd basenu przez co najmnniej 12 lat! Oferujemy usługę foliwania basenu w oparciu o materiały firmy Renolit.


Zalety basenów betonowych

  • dowolność kształtu niecki
  • miły i ciepły wygląd dzięki możliwości stosowania mozaiki basenowej
  • duża trwałość konstrukcji betonowej
  • stosunkowo niedroga technologia dająca możliwości ciekawej adaptacji pomieszczeń
  • możliwość renowacji i zmiany wystroju po kilkuletnim okresie eksploatacji
  • duża różnorodność materiałów wykończeniowych dostępnych na rynku - mozaika basenowa, płytki basenowe

Dlaczego warto zlecić nam budowę basenu?

Wieloletnie doświadczenie

Budową basenów zajmujemy się od przeszło 15 lat. W tym czasie wykonaliśmy wiele obiektów prywatnych i hotelowych. W naszym portfolio znajdują się baseny o wysokim standardzie, a wśród nich również i baseny ekskluzywne. Gwarantujemy stworzenie obiektu na wysokim poziomie technicznym i estetycznym.

Usługi na wysokim poziomie

Każdą budowę realizujemy z zachowaniem wysokiej precyzji i staranności wykonania. Kierujemy się zarówno wygodą jaki i bezpieczeństwem użytkownika. Wyposażamy baseny w pełną automatykę urządzeń uzdatniająych wodę oraz na życzenie inwestora również urządzeń podnoszących walory rekreacyjne lub zdrowotne basenu.

Gwarancja ceny

Zapewniamy zachowanie wysokiego współczynnika ceny do jakości. Korzystamy wyłącznie z doskonałych urządzeń sprawdzonych i uznanych firm produkujących na terenie Unii Europejskiej. Gwarantujemy wieloletnie użytkowanie i ciągły serwis pogwarancyjny.