Baseny poliestrowe to obecnie jedna z najnowszych technologii wykorzystywanych w budowie basenu ogrodowego. Niecka przywożona jest do klienta jako gotowy do wstawienia basen. Poszczególne etapy instalacji i montażu basenu są szybkie i nie wymagają skomplikowanych prac budowlanych.

Podstawową zaletą jaką charakteryzują się baseny poliestrowe jest ich niezwykła funkcjonalność oraz krótki czas montażu. Wiele osób wybiera ten typ basenu bo oczekuje realizacji w krótkim terminie i niekłopotliwej obsługi. Tymi cechami charakteryzują się właśnie baseny poliestrowe.

Cały proces montażu i osadzania niecki poliestrowej trwa zazwyczaj ok. 3 tygodnie - od wykopu po wykończenie otoczenia. Porównując ten czas z czasem wymaganym na budowę basenu betonowego nietrudno zauważyć,że przewaga gotowego basenu wkopywanego jest oczywista! Inwestor, który zdecyduje się na zakup niecki z żywicy poliestrowej może liczyć na jego użytkowanie jeszcze w tym samym sezonie letnim!

Najlepsze baseny poliestrowe są z Bydgoszczy

Basen poliestrowy jest propozycją dla klienta poszukującego nowoczesnego i łatwego w utrzymaniu basenu ogrodowego. Wysokie walory użytkowe tego typu niecek zadecydowały o dużej popularności basenów poliestrowych w ostatnich latach. Trwałość i solidność wykonania skorupy z laminatu ma duże znaczenie, dlatego sprzedawane przez nas niecki pochodzą od najlepszego w kraju producenta i wytwarzane są w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym w Bydgoszczy.

basen poliestrowy

Co wybrać - basen poliestrowy czy basen murowany ?

Każda technologia budowy basenu ma swoje zalety i wady. Każda daje użytkownikowi też inną użyteczność i zaspokaja inne potrzeby. Dla wielu osób planujących budowę basenu w ogrodzie duże znaczenie ma czas jego budowy oraz całościowe koszty. Na tych właśnie dwóch płaszczyznach rysuje się największa przewaga basenów poliestrowych nad innymi technologiami. Zakres prac budowlanych i ich skomplikowanie jest stosunkowo niewielki w porównaniu z basenami murowanymi wykładanymi folią basenową. Ingerencja w istniejący ogród może być mocno ograniczona, a tym samym czas regeneracji zieleni po budowie jest krótki.

To czego nie daje basen poliestrowy to dowolność kształtu. Korzystamy z gotowych form o określonych wymiarach i nie ma możliwości wprowadzania zmian. Jeśli zatem Klient potrzebuje basenu o nietypowym kształcie lub wymiarach czy głębokości - wtedy decydujemy się na budowę basenu wykładanego folią.

Jaki jest koszt basenu poliestrowego z montażem?

To pytanie, które stawia sobie każdy nowy inwestor. Jest kilka kluczowych czynników, które mają wpływ na cenę. Pierwszym z nich jest wielkość basenu. Im większy basen tym większy koszt jego budowy, wyposażenia i ogrzewania. Przy czym koszty często wzrastają nieproporcjonalnie. Czyli dwa razy dłuższy basen może kosztować czterokrotnie więcej.

Kolejny czynnik to wybór technologii. Inne koszty przedstawiają się podczas budowy basenu żelbetowego, ze stali nierdzewnej czy właśnie poliestrowego. Baseny poliestrowe mają w tym względzie dużą przewagę, gdyż pozwalają dość mocno ograniczyć koszty - pewne procesy budowlane są dość mocno uproszczone.

Koszt budowy basenu poliestrowego o wymiarach 7,0 x 3,0 m, wraz pełnym wyposażeniem oraz kompleksowym montażem będzie kształtował się w okolicach 50.000 złotych brutto. Do należy dodać koszty zagospodarowania terenu wokół basenu - np. kostka brukowa, drewniany taras, deski kompozytowe.

Pomimo powszechnych tendencji wzrostowych w wielu branżach, staramy się aby ceny naszych produktów i usług wzrastały jak najmniej dotkliwie.

Zapraszamy do kontaktu z nami aby uzyskać szczegółową wycenę basenu z montażem.

Jak długo trzeba czekać na basen poliestrowy w 2023 roku?

Przeciętny czas oczekiwania na dostarczenie basenu poliestrowego od producenta wynosi 3-4 tygodni.

Kiedy rozpocząć budowę basenu poliestrowego?

Wiele osób myśli, że to początek wiosny, tak aby z basenu korzystać już latem. Jest to niestety błędne podejście.

Co prawda budowa samego basenu trwa 10-14 dni, ale prace związane z wykończeniem jego otoczenia mogą trwać o wiele dłużej. Wiosna to moment, kiedy wiele branż okołobudowlanych ma szczyt sezonu. Najtrudniej wtedy o dobrą ekipę, która położy polbruk, czy taras drewniany. A na końcu o ogrodników, którzy doprowadzą ogród do idealnego stanu.

Najlepszy moment na rozpoczęcie budowy basenu to początek jesieni. Wtedy wiele prac moze toczyć się bez niepotrzebnego pośpiechu i nacisku. Nie należy przy tym myśleć - "no tak ale po co mi basen na zimę?"
Basen przygotowany jesienią, już w pierwszych dniach wiosny będzie gotowy do kąpieli! Bez zbędnego czekania...

Zalety basenów poliestrowych

 • eleganckie i modne formy basenów ogrodowych
 • gładka powierzchnia niecki znacząco ułatwia utrzymanie czystości
 • dobra izolacja cieplna pozwala cieszyć się ciepłą wodą w basenie
 • szybki czas montażu skracający oczekiwanie na upragniony basen w ogrodzie
 • dostępność różnych kształtów i wymiarów niecek

10 powodów dlaczego warto kupić basen poliestrowy SetoPOOLS

 • baseny poliestrowe najwyższej jakości produkowane w Polsce
 • solidne wykonanie gwarantujące użytkowanie basenu przez wiele lat
 • elegancki i przemyślany kształt niecki basenowej
 • szerokie i wygodne schody polepszające wygodę użytkowania
 • powłoka zewnętrzna zewnętrzna odporna na długotrwałe oddziaływanie promieni słonecznych
 • każdy basen produkowany jest z materiałów o gwarantowanej jakości
 • zastosowanie technologii produkcji laminatu gwarantującej odporność na osmozę
 • możliwość łatwej instalacji oświetlenia podwodnego oraz dodatkowych atrakcji wodnych
 • wytrzymała konstrukcja bez użycia wzmocnień stalowych - brak pęknięć konstrukcyjnych i rdzawych przebarwień
 • najlepszy stosunek ceny do jakości